Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio
Forum dyskusyjne - www.Estradowiec.pl

Mikrofony - Prośba o opinie na temat Shure BETA 87A

Pawełz - 2008-08-14, 09:55
Temat postu: Prośba o opinie na temat Shure BETA 87A
Witam
Prośba jak w temacie
Obecnie używam SM58 do wokalu (swojego)
przymierzam się do BETA 87
i pytanie : Jak odborny na sprzężenia jest ten majk?
bo to że lżej będzie do niego spiewać już wiem generalnie nie lubie sie wydzierać
z kolei SM po podniesieniu czułości na mikserze sprzęgał sie jak złoto szczególnie niskimi częstotliwościami
i pytanie dodatkowe , czy mozna jednoczesnie na jednym mikserze uzywać majków pojemnościowych i dynamicznych?
bo nie wiem czy 87A potrzebuje włączzonego fantoma?
z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
aha i ważna sprawa mikrofon ma być do występów na żywo

mirek143 - 2008-08-14, 11:31

Beta 87A jest do występów na żywo, wbrew temu co niektórzy opowiadają.
Potrzebuje oczywiście zasilanie "fantom" ponieważ jest to mikrofon pojemnościowy, może też bez problemu być jednocześnie używany z mikrofonami dynamicznymi.
Jeśli się nie lubisz "wydzierać", to będzie to zdecydowanie lepszy mikrofon od SM58, gdyż o wiele lepiej słychać na nim niuanse, szczegóły głosu.
Ma też od SM58 więcej góry i basu, lecz ja od lat używam Bety i SM87(pojemnościowy podobny do Bety 87) i raczej ze sprzęganiem basu nie mam problemów.

DCG - 2008-08-14, 11:48

To jeden z najlepszych mikrofonów SHURE, który znakomicie się sprawdza na główny vocal.
Natomiast nie polecam Ci (pojemników) jeśli gracie na małej scence i potrzebujecie ich kilka (pracują blisko siebie).
Jest większe ryzyko sprzęgania, z racji charakterystyki tych majków.
Jeden, dwa, nie powinny wpływać ujemnie, w zależności od położenia monitorów, jeśli są blisko.

Pawełz - 2008-08-14, 11:59

DCG napisał/a:
To jeden z najlepszych mikrofonów SHURE, który znakomicie się sprawdza na główny vocal.
Natomiast nie polecam Ci (pojemników) jeśli gracie na małej scence i potrzebujecie ich kilka (pracują blisko siebie).
Jest większe ryzyko sprzęgania, z racji charakterystyki tych majków.
Jeden, dwa, nie powinny wpływać ujemnie, w zależności od położenia monitorów, jeśli są blisko.

Będzie jeden mój :)
kumple z kapeli lubia sie rozedrzeć wlepiając nawet sie w "sitko"
ja z kolei nie lubie "lizania " metalu i śpiewam dalej
dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości zamwiam BETkE

Pawełz - 2008-08-14, 12:13

BETkA niestety jest używana
SM kupowałem w POLSOUND więc wiem gdzie to jest
a może jakieś konkrety jak wygląda podrabiana BETA żebym sie nie nadział ?

na stronie polsound jest pokazany tylko SM
porównania bety nie widziałem

dodano 6.09.2008
oglądałem tą betę jak dla mnie strasznie lekka ? w porównaniu z SM 58
do tej pory nie używałem phantoma
według mnie to zasilanie generuje jakieś szumy , choć może to być wina miksera behringer eurorack UB222FX "PRO"

dodatkowe pytanie czy beta 87 jest tak samo rozkręcana na 3 części jak SM 58? czy nie?

mirek143 - 2008-09-09, 10:36

Beta 87 jest lekka, bo to mikrofon pojemnościowy i sam mechanizm juz mnieju waży, choć i obudowa zapewne ma wpływ, to poprostu wyższa półka i chyba mała waga, to plus.
Phantom nie może generować szumów, natomiast muszą być dobrze polutowane przewody, oczywiście symetryczne 3-żyłowe. Też mi się zdarzyło zauważyć, że na zwykłym mikrofonie przewód działa, a na pojemniku, już nie, albo brumi, ale to już taki urok zasilania phantom.
Generalnie nie jest tak, że co jakiś czas musisz zmieniać, czy naprawiać kable, raz zrobiony dobrze i używasz długie lata.
Nie wiem, czy Beta jest rozbierana, bo nigdy jej nie rozbierałem :grin:
Co do szczegółów, jak również co do rozpoznawania podróbek najlepiej skontaktuj się z Polsoundem nr. tel. (022) 751 84 87 i poproś o wyjaśnienie.
Pozdrawiam

DCG - 2008-09-09, 13:12

Jest wiele detali, które świadczą o podróbce (kolor i materiał gwintu wewnątrz, napisy szare wypalane, kształt okrągłej blaszki pod główką, kolor kabelków w środku) i wiele innych.
Polsound zaprasza osobiście na oględziny w swoim serwisie, nie odpowiada na maile, bo maja ich zbyt dużo.
Samych SM 58 wyprodukowano 3x tyle co innych w tej klasie, a ile jeszcze podróbek ma ta najstarsza firma mikrofonowa ?
Chcesz mieć pewność, weź na próbe do serwisu w Polsoundzie, oni podróbki zgłaszają na Policję jesli nabyłeś w sklepie, mają taką umowę.
Ale bez obaw, tam Ci po prostu powie serwisant, czy to oryginał i to nawet bezpłatnie.

tjakuszewicz - 2008-09-09, 14:18

A czy mógłby ktoś z Was, kto miał / ma oryginalny mikrofon opisać jak on wygląda, co ma a czego nie? Bo dla kogoś kto mieszka daleko od Łomianek trochę się nie kalkuluje jechać specjalnie na sprawdzenie jednej Betki...
Blazej3512 - 2008-09-09, 15:23

Podróbka ma błyszczący lakier i jest lzejsza od oryginału poniewaz niema trafa :)
DCG - 2008-09-09, 18:52

Idź do sklepu i porównaj, przynajmniej zewnętrznie, napisy sa wypalane proszkowo w oryginale i maja kolor zamulenie szary, a nie odcienie białego.
Pawełz - 2008-09-09, 22:44

tylko niestety wszystkie wasze odpowiedzi (na temat oryginał- podróbka) dotyczą SM 58 a nie bety 87
porównałem tą betę z oryginalną i na wygląd to samo waga też identyczna
brzmieniowo, no cóż ,według mnie bardziej "aksamitne" niskie tony niż w SM58 i więcej góry
ale porównałem jeszcze brzmienie z betą 58
według mnie lepiej brzmi SM :) niż beta 58

DCG - 2008-09-10, 09:07

Bo zależy do jakiego vocalu.
Wykonawcy często dobierają mikrofon pod swój vocal i to jest słuszna decyzja.
Można ogólnie dyskutować, które majki sa trwałe, nowsze technologicznie z jakimiś nowinkami, solidne i długo służą, a nawet ile razy przeżywaja upadek.
Natomias dobór odpowiedniego mikrofonu, to rzecz iście indywidualna.
Ja testowałem wiele z dynamicznych i wybór padł na AT AE6100, jak ostatnio porównywaliśmy z SM 58, to kumpel był zdziwiony, przecież miał legendę-oryginał, a w mixie to mój się przebijał w kapeli. Inny mój kumpel przewalił jeszcze więcej niz ja i wybrał BEYERDYNAMIC-a górnej półki (nie pamiętam modelu, tyle ich było). Nie pasowały mu: SHURE, AT, SAMSON, priorytetem był dla niego dobry dół w mikrofonie - taki ma vocal, albo tego potrzebuje, jego sprawa.
Można chyba stwierdzić, że SM 58 to punkt wyjściowy. Najwięcej mixów w różnej muzyce powstało z jego udziałem i to niezaprzeczalne, choć dla facetów z niższym głosem podobno lepsza jest beta 58A. Pojemniki to już inna sprawa, na małych scenkach sprawdzają się tylko w małej ilości, potrafią za dużo ściągać. Do 2-3 vocali nie ma problemu i sprzęt nagłośnieniowy coraz lepszy (daje mozliwośc lepszego wysterowania), mowa o zastosowaniach półprofesjinalnych i amatorskich.