Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio
Forum dyskusyjne - www.Estradowiec.pl

Dodatki - KARAOKE

arus1993 - 2008-11-22, 19:11
Temat postu: KARAOKE
Czy ktoś używa programu KaraFun? Jak on się sprawdza? I czy ma ktoś do niego te piosenki? I czy ktoś wie skąd można pobrać darmowe piosenki do tego programu.

Pozdrawiam i z góry dzięki

dziub-dziub - 2008-11-22, 19:44

van basco karaoke player tego spróbuj
proBAL - 2008-11-22, 22:24

popieram poprzednika! van basco i ognia. lapek, 2 monitor i karaoke pierwsza klasa. Masz możliwość zmiany tonacji, wyłączenia/włączenia poszczególnych instrumentów, zmieniasz prędkość, a nawet jako tło pod tekst możesz wrzucić logo swojego zespołu/grupy/firmy. możliwość zmiany rozmiaru czcionki to kolejny plus
arus1993 - 2008-11-23, 11:48

W tym programie: van basco karaoke player, nie wiem czemu ale nie słychać u mnie podkładu. Skąd do niego wziąść tą muzyke żeby od razu miała te słowa do śpiewania?
proBAL - 2008-11-23, 11:51

aby mieć "słowa do śpiewania" potrzebujesz plik *.kar, a nie *.mid(i). Karaoke możesz kupić np. na muzyczka.pl, utworki.pl itp... lub... pisz na PW, GG...
Regency Sound - 2008-12-17, 23:33

I o'odmutuj' na mikserze w PC - MIDI. Inaczej grało nie będzie. Warto mieć dobre próbki, inaczej sound lekko masakryczny. Ale że karaoke to zazwyczaj po pijaku to możesz odpuścić...
proBAL - 2008-12-17, 23:37

MIDI, KAR to przecież sama matematyka, dzwięk zapisany za pomocą 0 i 1 więc jak ma brzmieć dobrze? Ew. możesz sobie dokupić specjalną kartę do PC, ale słono zapłacisz... prędzej klawisz kupisz dobry ;) jakąś yamahe etc.
dj arq - 2008-12-18, 01:07

Zainstaluj Kar Funa a pliki kar pobierz choćby z chomika - tam tego jest od groma. Nie przejmuj się jakością plików kar (lub mid) bo to nie o to tu loto. Na 99% będą się darły pijane ryje (bo kto na trzeźwo tak się zachowuje??) i obojętnie im będzie jakość dźwięku. No i pliki kar zajmują parę kb, a mp3 (pliki kfn z tekstem) 3-4Mb. Możesz więc wybierać i przebierać.
AlfonsoRodeo - 2008-12-18, 01:16

po co karte do kompa, skoro kompa mozna sprzegnac z klawiszem za posrednictwem standardowego kabla do MIDI i korzystac z dobrej jakosci barw w klawiszu?
DCG - 2008-12-18, 13:19

Można też kupić sam moduł GM, GM2, lub YAMAHY - XG, zamiast klawisza (jednak już parapetu).
miszko - 2008-12-18, 15:13

dj arq midi to po prostu zapis poszczególnych dźwięków i ich długości. Dokładnie można to porównać do kartki na której naniesione są nuty a komputer to muzyk które je czyta w karta dźwiękowa to instrument na której gra komputer. Prościej się togo nie na wytłumaczyć.
Nie da się wygenerować elektronicznie dźwięku gitary eklektycznej czy saksofonu.
A mp3 to skompresowany zapis przebiegu analogowego sygnału elektrycznego który odpowiada drgania membrany mikrofonu nagrywającego instrument.

dj arq - 2008-12-18, 18:10

Yyy a po co mi to mówisz?? Wiem o tym. Chciałem tylko pokazać że dla tego kto narzeka na słabą jakość midi że może zastosować pliki kfm zamiast kar. A jak mało to jeszcze można dorzucić do tego płyty w formacie CD+G które również mogą służyć do karaoke.
A kupowanie modułu dla karaoke to chyba przerost formy nad treścią :) strzelać do komara z armaty??

arus1993 - 2008-12-18, 20:18

Zrobiłem tak jak mówiliście i jest git. Mam jeszcze tylko jedno pytanie: Wyczytałem gdzieś że w vanBasco's można zmienić tło, jak?
Regency Sound - 2008-12-19, 23:54

Chyba było w manualu... Kliknij prawym klawiszem myszy na ekranie wyjściowym i wybierz inny plik...
I lepsze próbki też nie zabolą ucha, mimo pijanej klienteli...