Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio
Forum dyskusyjne - www.Estradowiec.pl

Miksery - DIGICO D1

adico - 2010-02-28, 12:43
Temat postu: DIGICO D1
Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat produktu spod marki DIGICO model D1 ?
Raczej proszę o wypowiedzi osób które miały fizyczny kontakt z tym sprzętem.
Czy polecacie ten sprzęt albo widzicie coś lepszego w tym przedziale cenowym.

Regency Sound - 2010-02-28, 13:02

Przecież to stary model... Ile masz na to kasy lub za ile D1 chcą ci opchnąć???
adico - 2010-02-28, 13:15

Mam możliwość kupna za 135tys. zł stan idealny. Nie można patrzeć ze to stary model ,bo mamy na rynku wiele starszych modeli innych firm i jest cool.
Chodzi mi ogólnie jak ten model się przyjmuje na rynku realizatorów bo firma nagłośnieniowa może sobie kupić INNOVASON ale to będzie u nas egzotyk. A wracając do modelu to raczej D5 jest starszy a D1 to jego mniejszy co nie znaczy mniej funkcjonalny brat.

Regency Sound - 2010-02-28, 13:28

A o SD8 myślałeś?
adico - 2010-02-28, 13:50

:) no nie bawmy się w przedszkole. Jak pisze o D1 D5 to raczej jestem rozeznany w rynku i inne marki z tej stajni nie są mi obce.
Co do SD8 to tak owszem porządna maszyna tylko na zachodzie traktuje się nią jak u nas LS9 a stare stwory yamahy dalej są na topie i obawiam się że tak zostanie być traktowana SD8. Z całym szacunkiem dla posiadaczy nie twierdze że to zły stół a wręcz przeciwnie uważam że jest świetny.
Pytanie jest takie mamy 20 różnych realizatorów i dwie konsolety do wyboru D1 i SD8 jaką wybiorą bez zachwalania żadnej ?

Regency Sound - 2010-02-28, 14:12

Zapytaj realizatorów - u mnie jeszcze nikt nie odmówił, a raczej ciekawi byli - o, słyszałem, chętnie spróbuję. Jeszcze po Overdrive z efektami z SD7 i multiband compressorem tym bardziej... W D1 nie pakowałbym się za darmo...

135 netto czy brutto?

[ Dodano: 2010-02-28, 14:14 ]
Na A-HA chcieli właśnie SD8 na monitor... A na front SD7, ale to jeszcze chwila zanim pojawi się w rentalu.

adico - 2010-02-28, 14:24

135tys. brutto
tjakuszewicz - 2010-02-28, 14:25

adico napisał/a:
Co do SD8 to tak owszem porządna maszyna tylko na zachodzie traktuje się nią jak u nas LS9

Em... czyli, że np taką Madonne robią na czymś porównywalnym z LS9? Ładnie... :shock:

Regency Sound - 2010-02-28, 14:28

Ona miała 2 x SD7 na FOH...

[ Dodano: 2010-02-28, 14:43 ]
Do D1 dolicz sobie jeszcze racka z efektami... Bo pokładowe nie są najwyższych lotów, niestety... Poprawili to w SD7/SD8.

A do D1 jakiego Madi Racka ci proponują?

adico - 2010-02-28, 14:44

Panowie nie nie róbmy teraz sporów o stołach przy produkcji światowych megagwiazd ,bo nawet gdy ktoś ma D1 D5 SD8 a nawet SD7 to bedzie mógł sie przygladac takiemu koncertowi od frontu ale razem z fanami. Bądzmy szczerzy do takich produkcji to nie tylko jaki stół mamy się liczy.
Ale nie odbiegajmy od tematu. Chciałbym jednak poznać opinie osoby która miała styczność z D1 nie na targach czy u dystrybutora lecz w pracy w stresie gdzie nie tylko wiele cudownych nowinek typu wielopasmowy kompresor się liczy. Łatwość obsługi i "połapanie się" w takiej szybkiej sytuacji bez czytania instrukcji obsługi dla przeciętnego realizatora. (przeciętny tz. jeden na dziesięć ,a nie chłopak z domu kultury z jednio dniowym stażem)

Regency Sound - 2010-02-28, 15:01

To sobie poczekasz na odpowiedzi :)

Niestety, niewielu na tym forum robiło coś na tym stole na sztuce (nie targi).
Pakowanie się w ślepą uliczkę nie jest najsensowniejsze. Kupisz SD8, potem SD824 i masz zestaw na wszystkie imprezy.

Mi jeszcze nikt nie odmówił zagrania na SD8, na wszystkie eventy i koncerty bez problemu.

A jakie kapele na tym chcesz robić - Bajm, Budka Suflera, Andrzej Piaseczny, Edyta Górniak czy kogoś innego? Popytam realizatorów czy będą mieć problem. I jaki masz front i resztę - jeżeli "się zgadza" to stół jest mniejszym problemem...

PS. Jaka konfiguracja MADI racka - jakie karty zaproponowali w komplecie?
PS2. Niedługo wyjdzie kolejny stół - Red Snapper czyli dziewiątka. I kto wie czy więcej się nie pojawi na rynku w rentalu?

adico - 2010-02-28, 15:20

Mam front na kf730 i sb1000 EAW moc lab.gruppen. A taka informacja od realizatorów pierwszoligowych polskich zespołów o za i przeciw zasiadania za D1 bardzo by pomogła w decyzji przed zakupem. Można rzecz byłaby obiektywna i odpadało by pytanie o zdanie reszty środowiska realizatorskiego.

Ps. MADI rack 56in 24out 8aes stage 8in 8out 8aes FOH rack

tjakuszewicz - 2010-02-28, 15:37

adico, skoro interesuje Cię taki stolik to zapewne masz do czynienia z większymi sztukami - no chyba że jesteś wspomnianym fachmanem z DK z jednodniowym stażem :)
Masz dostęp do riderów, są tam namiary na realizatorów - zadzwoń, napisz, zapytaj o D1 i będziesz miał opinię z pierwszej ręki.

sebosm - 2010-02-28, 15:39

adico napisał/a:
Łatwość obsługi i "połapanie się" w takiej szybkiej sytuacji bez czytania instrukcji obsługi dla przeciętnego realizatora.

Ja miałem okazje trochę pobawić sie na SD8 w trakcie targów i nie miałem raczej problemów z połapaniem sie gdzie co jest. Bez problemu kombinowałem z kompresorami, bramkami, auxami fx itp. obsługa jest intuicyjna.
Wiem ze szukasz odpowiedzi od osób które pracowały na konkretnym sprzęcie ale jeśli ja choć nie mam aż tak dużego doświadczenia w cyfrach :razz: mogłem sie szybko połapać co i gdzie to już chyba coś :mrgreen:

adico - 2010-02-28, 15:52

tjakuszewicz napisał/a:
adico, skoro interesuje Cię taki stolik to zapewne masz do czynienia z większymi sztukami - no chyba że jesteś wspomnianym fachmanem z DK z jednodniowym stażem :)
Masz dostęp do riderów, są tam namiary na realizatorów - zadzwoń, napisz, zapytaj o D1 i będziesz miał opinię z pierwszej ręki.

Typowe podejscie nic nie wnoszących forumowiczów. Jeżeli chciałbym dzwonić to bym dzwonił i pytał a nie pisał to chyba proste. A co riderów to dajmy sobie spokój większość zespołów kopiuje i wypisuje bzdury .Życzą sobie wybitnie doskonałe graty a nieczęsto grają na gratach z przed epoki. Jak kolega tjakuszewicz nie chce wnosić nic konkretnego oprócz swojej teorii to wybaczcie ale znowu robimy przedszkole.

Uważaj...
dziub-dziub

tjakuszewicz - 2010-02-28, 16:03

adico, czytanie ze zrozumieniem się kłania - czyli podstawówka (to zaraz po przedszkolu o którym wspominasz). Może trzeba tam wrócić? O riderach wspomniałem dlatego, że można tam znaleźć namiary na realizatorów. Tylko tyle. Nigdzie nie wspomniałem nawet, żebyś szukał tam informacji o stołach.

Regency Sound może popytać realizatorów o ten stół? Ty też możesz. Nie musisz się wysługiwać innymi.

adico - 2010-02-28, 17:04

tjakuszewicz napisał/a:
adico, czytanie ze zrozumieniem się kłania - czyli podstawówka (to zaraz po przedszkolu o którym wspominasz). Może trzeba tam wrócić? O riderach wspomniałem dlatego, że można tam znaleźć namiary na realizatorów. Tylko tyle. Nigdzie nie wspomniałem nawet, żebyś szukał tam informacji o stołach.

Regency Sound może popytać realizatorów o ten stół? Ty też możesz. Nie musisz się wysługiwać innymi.

Juz na samym początku napisałem że chcę poznać opinie realistów a nie teorytyków a w jaki sposób chcę to uzyskac to juz moja sprawa ,a nie kolegi.
Są forumowicze którzy dobrze radzą a i są co niczego poza chamstwem nie wnoszą.
Regency Sound pisze na temat i chwała mu za to. Chce pomóc i wyrazic opinie to wyraża.
Pytanie do kolegi tjakuszewicz skoro tak chce pomóc to może sam wyrazi opinie na temat mojego zapytania ?
Albo nie wie o czym dyskutujemy ?

HansKloss - 2010-02-28, 18:05

Oh God, D1 to maszyna na pewno mniej popularna od D5. Odmówić pracy - pewnie kilka grubych bandów, których realizatorzy związani są z dużymi firmami, które z kolei nie posiadają Digico odmówiło by pracy ze względów czysto "komercyjnych", ale to margines. Tyle, że po co pakować się w stół generację starszy od nowych produktów serii SD? Tyle, że to moje luźne rozważania....
adico - 2010-02-28, 19:22

HansKloss napisał/a:
Tyle, że po co pakować się w stół generację starszy od nowych produktów serii SD?

A mam takie wrażenie że jest bardziej szanowany od młodszego brata nowej generacji :oops:
Próbowałem i jednego i drugiego (nie w warunkach estradowych) i dla mnie D1 wydaje się bardziej przejrzysty i jakoś szybciej ogarnia się całość.
A co do generacji - starszy nie znaczy gorszy. Jeżeli MIDAS wypusci jakiś nowy stół przecież wszyscy nie pozbędą się XL8. Jak coś funkcjonuje sprawdza się to chyba można się skusić. Problem polega natomiast na tym że to realizatorzy (nie wszyscy :lol: ! ) gonią za nowinkami technicznymi i kosztem firm nagłośnieniowych spełniają swoje marzenia :mrgreen:
Dlatego wybór zakupu stołu można powiedzieć klasy powyżej średniej sprawia mi tyle kłopotu.

HansKloss - 2010-02-28, 19:32

adico napisał/a:
HansKloss napisał/a:
Tyle, że po co pakować się w stół generację starszy od nowych produktów serii SD?

A mam takie wrażenie że jest bardziej szanowany od młodszego brata nowej generacji :oops:
Próbowałem i jednego i drugiego (nie w warunkach estradowych) i dla mnie D1 wydaje się bardziej przejrzysty i jakoś szybciej ogarnia się całość.
A co do generacji - starszy nie znaczy gorszy. Jeżeli MIDAS wypusci jakiś nowy stół przecież wszyscy nie pozbędą się XL8. Jak coś funkcjonuje sprawdza się to chyba można się skusić. Problem polega natomiast na tym że to realizatorzy (nie wszyscy :lol: ! ) gonią za nowinkami technicznymi i kosztem firm nagłośnieniowych spełniają swoje marzenia :mrgreen:
Dlatego wybór zakupu stołu można powiedzieć klasy powyżej średniej sprawia mi tyle kłopotu.

Tak, takie rozumowanie można przyjąć za trafne, abstrahując od pierwszego zdania, bo tu wiedzy nie mam żadnej. Podobny dylemat mieliśmy - został rozwiązany zakupem Digidesign D-Show Profile Mixrack, stołu z pierwszej dziesiatki najchętniej wybieranych.

tjakuszewicz - 2010-02-28, 19:50

adico napisał/a:
Pytanie do kolegi tjakuszewicz skoro tak chce pomóc to może sam wyrazi opinie na temat mojego zapytania ?
Albo nie wie o czym dyskutujemy ?

Wie o czym dyskutujemy, swoje zdanie wyraziłem - może teoretyczne - ale jest to droga do uzyskania opinii na temat tego stołu.

Dyskutował z Tobą nie będę bo - nie wim czy zauważyłeś - ale złamałeś jeden zpunktów regulaminu - obraziłeś innego użytkownika forum - w tym przypadku mnie.
Cytat:
Są forumowicze którzy dobrze radzą a i są co niczego poza chamstwem nie wnoszą.

Od samego początku byłeś agresywnie nastawiony do mojej osoby. I jeszcze jedno. To jest publiczne forum - nie możesz nikomu zabronić na nim pisać - nawet w Twoich tematach.

adico - 2010-02-28, 20:00

tjakuszewicz napisał/a:
Dyskutował z Tobą nie będę bo - nie wim czy zauważyłeś - ale złamałeś jeden zpunktów regulaminu - obraziłeś innego użytkownika forum - w tym przypadku mnie.

Nikogo nie wskazywałem palcem gdy pisałem to zdanie. Wyraziłem się ogólnie na temat uczestnictwa na forach. I nikt chyba nie zaprzeczy że są tematy gdzie dyskutuje się na temat danego postu ,a są i takie gdzie zdobycie subiektywnego zdania graniczy z cudem.

[ Dodano: 2010-02-28, 20:06 ]
tjakuszewicz napisał/a:
Od samego początku byłeś agresywnie nastawiony do mojej osoby. I jeszcze jedno. To jest publiczne forum - nie możesz nikomu zabronić na nim pisać - nawet w Twoich tematach.

Sam wyśmiewałeś moje wypowiedzi od samego początku
Cytat:
Em... czyli, że np taką Madonne robią na czymś porównywalnym z LS9? Ładnie...
podśmiewanie się w taki sposób uświadamia mi że traktujesz mnie jak dziecko czytające gazetki reklamowe z sprzętem PA. A więc jak Cię mama traktować ?

[ Dodano: 2010-02-28, 20:12 ]
HansKloss napisał/a:
Podobny dylemat mieliśmy - został rozwiązany zakupem Digidesign D-Show Profile Mixrack

A jaki jeszcze stół braliście pod możliwy zakup ? Czy były takie ?

Regency Sound - 2010-02-28, 20:30

SPOKÓJ, delikatnie sugeruję...

Porównując SD8 do LS9 (oczywiście klasy zabawek, nie możliwości) sam stawiasz to porównanie w kosmicznym wymiarze...

Na zachodzie - kto wie, nie byłem, nie kręciłem. Wiem od kolegów Rentalowców L-Acoustics że SD8 jest popularne.

Pytanie - jakie kapele zamierzasz na tym grać, zapytam po realizatorach, i po sprawie.

Engine
The D1, with V4 software, shares the same facilities as the D5 with up to 160 Channels with delay, Hi and Low pass filters, 4 fully parametric EQs and dynamics with side chain filtering. , a full digital effects system, 32 IPC's and 24 VCA style control groups. The 40 output busses can be used for up to 36 mono/stereo auxes or up to 36 mono/stereo/LCR (S)/5.1 surround busses, each with a limiter and insert point. It also provides a user configurable 38x8 matrix, all with insert points.

Porównywałeś możliwości SD8 z D1??? Fpga, 24 EQ, wielopasmowe korektory?

[ Dodano: 2010-02-28, 20:59 ]
adico napisał/a:
Mam front na kf730 i sb1000 EAW moc lab.gruppen. A taka informacja od realizatorów pierwszoligowych polskich zespołów o za i przeciw zasiadania za D1 bardzo by pomogła w decyzji przed zakupem. Można rzecz byłaby obiektywna i odpadało by pytanie o zdanie reszty środowiska realizatorskiego.

Ps. MADI rack 56in 24out 8aes stage 8in 8out 8aes FOH rack

A ile tego dobra? Na ile osób grasz imprezy - kluby, eventy, plenery 1000-4000-8000 osób?

adico - 2010-02-28, 20:59

Porównując SD8 do LS9 to troszke przesadziłem zgadzam się. Chodziło mi raczej o to że gdy pojawiła sie na rynku to wszyscy byli zachwycenie ,a rok później jak powszechnie wiadomo wielki krach popularności. M7CL o wiele starszy model i nadal ma się dobrze. A możliwości podobne.

Co do nagłaśniania kapel "jakich" kapel to takich rzeczy nie można z góry ustalić. Robi się różne sztuki gdzie grają pierwszoligowcy ,a poprzedzają lokalne rockowe kapele. Może być sztuka muzyki klasycznej ,a za tydzien techno party. Kto z branży to wie że co dzień to inne wyzwanie, dlatego stawiam na jak najbardziej uniwersalne zastosowanie za można powiedzieć przystępną cenę i o uznanej reputacji.

[ Dodano: 2010-02-28, 21:04 ]
Regency Sound napisał/a:
A ile tego dobra? Na ile osób grasz imprezy - kluby, eventy, plenery 1000-4000-8000 osób?

Mam obecnie 6szt kf730 i 4 sb1000 na strone plus klasyczny zestaw zecka asp212 18szt plus basy ohm trs218 12szt.
EAW to nowy nabytek czeka na sezon :razz:

[ Dodano: 2010-02-28, 21:07 ]
Lecz powiem szczerze ze gdyby nie moda na liniówki i jakby zmuszenie do jej zakupu to kupiłbym danley'a gh60

Regency Sound - 2010-02-28, 21:08

Jeżeli chcesz mieć dobry sprzęt - kup SD8.
Popularny - M7CL (i kiepskie brzmenie), LS9 tanio i znów kiepsko...

Zależy którzy pierwszoligowcy - Bajmu i tak nie ugryziesz, na resztę list może się dostaniesz może nie, zależy od "polityki" - i kasy...

Więcej afery ukręcą lokalne misie (bo skąd ma znać stół czy D1/D5 czy SD8 skoro jest kilka w kraju) że nie umieją... Gwiazdy bardziej pytają o całość - ile na froncie wisi, jakie monitory, mikofony, stół monitorowy...

Moje zdanie - ktoś kto się zgodzi na D1 - zgodzi się bez łaski na SD8. Jeszcze będzie parę szkoleń dla realizatorów, więc powinno być tylko dla ciebie lepiej...

Ja robię to co widać na stronie ww, i w galerii - żadnych problemów z realizatorami naSD8, prędzej zaciekawienie (nie chcę pisać podnieta, ale sam wiesz jak jest z nowinkami :) )

W tej cenie kupisz spokojnie SD8 z Madi Rackiem 48/8 i 8in/8out analog 8/8 AES. Karty 8 out po 3000 netto...

adico - 2010-02-28, 21:16

Regency Sound napisał/a:
Więcej afery ukręcą lokalne misie (bo skąd ma znać stół czy D1/D5 czy SD8 skoro jest kilka w kraju) że nie umieją... Gwiazdy bardziej pytają o całość - ile na froncie wisi, jakie monitory, mikofony, stół monitorowy...

Moje zdanie - ktoś kto się zgodzi na D1 - zgodzi się bez łaski na SD8. Jeszcze będzie parę szkoleń dla realizatorów, więc powinno być tylko dla ciebie lepiej...

Ja robię to co widać na stronie ww, i w galerii - żadnych problemów z realizatorami naSD8, prędzej zaciekawienie (nie chcę pisać podnieta, ale sam wiesz jak jest z nowinkami )

W tej cenie kupisz spokojnie SD8 z Madi Rackiem 48/8 i 8in/8out analog 8/8 AES. Karty 8 out po 3000 netto...

A może i masz racje mam już metlik w głowie. Łatwiej byłoby gdyby SD8 to nie było DIGICO :twisted: Musze się jeszcze raz porządnie zastanowić.

sebosm - 2010-02-28, 21:32

Regency Sound napisał/a:
Jeszcze będzie parę szkoleń dla realizatorów, więc powinno być tylko dla ciebie lepiej...

sorki ze tak troche poza tematem ale wiadomo już coś dokładniej gdzie i kiedy takie szkolenia???

HansKloss - 2010-02-28, 22:06

adico napisał/a:
A jaki jeszcze stół braliście pod możliwy zakup ? Czy były takie ?

Soundcraft Vi4/6, Yamaha M7 a poważnie zastanawialiśmy się nad SD8, prawie się zdecydowaliśmy...

ciasteczkowypotwor - 2010-03-01, 00:34

adico, Przyznaję się, pracowałem o dziwo na D1, SD8 jeszcze wtedy nie było :) . Mixer przyjemny, duży i ciężki. Preampy na poziomie PM5D, no PM1D. Obsługa przyjemna, dość szybko załapałem o co chodzi. Za 135zł można powiedzieć że warto, bo wlotów trochę jest oraz możliwości, efekty jak Regency pisał kiepskie, powiedziałbym rev500 i spx990. Ale szczerze mówiąc wolałbym SD8 zamiast D1, bo jednak D1 stary jest już. No i niestety digico nie jest zbyt popularne w naszym kraju, nie wiem czy ktoś w ogóle ma D1 u nas? Jeśli chcesz coś bardziej rajderowego za te cenę to może Digidesign?

[ Dodano: 2010-03-01, 00:37 ]
O powiedziałbym że D1 to trochę takie PM1D, ktoś o tym słyszał, ze kiedyś tym walczyli :)

A myślałeś nad dobrym analogiem?

adico - 2010-03-01, 09:10

ciasteczkowypotwor napisał/a:
A myślałeś nad dobrym analogiem?
Cytat:

Dopiero sprzedałem ,a wiec już nie mysle :lol:

Co do wiekowosci D1 no znowu tak stara konstrukcja to nie jest... chyba premiera 2004r.
A gdy pracowałes na D1 to jaka wersja softu na nim była ? Może inaczej w jakich latach na niej pracowałes ?

Lukasz1990 - 2010-03-01, 10:06

A tak z ciekawości, bo to moje rejony, jakie masz przody? Jak się Twoja firma nazywa?
HansKloss - 2010-03-01, 10:42

Wyżej było jaki sprzęt, kolega przeczyta dokładniej. Tylko nazwa nie padła...
adico - 2010-03-01, 10:48

HansKloss napisał/a:
Tylko nazwa nie padła...

Nie robie tego nigdy na forach ,ale co mi tam i tak nikt nie zna firma PROlive sound

Lukasz1990 - 2010-03-01, 11:05

No faktycznie, przeoczyłem :oops:
Firma z białej jak się nie mylę, gdzieś mi się obiło o uszy.
dzięki
sory za OT

Piotrek-23 - 2010-03-01, 12:14

nie wiem czy ktoś w ogóle ma D1 u nas?

DiGiCo D1 i D5 ma Toy studios z Łodzi http://www.toyastudios.pl/

Digico SD8 jest według mnie dużo łatwiejsze w obsłudze i ma o wiele większe możliwość od M7CL lecz SD8 i M7CL bawiłem się na pokazach oraz targach. I chyba to SD8 było Regencego.

ciasteczkowypotwor - 2010-03-01, 12:34

adico, w 2008 roku.
Jakiego miałeś analoga?
Bo na dobra sprawę,pozycję na rynku zdobędziesz dobrym analogiem, na który każd powie och i ach, a nie niestety mało popularną cyfrą.

adico - 2010-03-01, 12:52

A&H ML

Ale nie chcę analoga juz więcej. Zaczynało sie na 02r i było fajnie co chce i gdzie chcę ,a przy analogu musimy wszystko przemyslec wczesniej.
Nie chcę i basta :mrgreen:

Regency Sound - 2010-03-01, 15:05

D1 i D5 ma jeszcze Fotis, 2 szt SD8 stoją w Łodzi w radiu, SD8/SD7 w Teatrze na Woli, SD8 w Tatrze Kamienica (z tego co pamiętam, ale jeszcze gdzieś są...)
ciasteczkowypotwor - 2010-03-01, 15:11

adico, TO może Venue bo tańszy i popularniejszy? Tm bardziej że kupisz nowy.
Regency Sound - 2010-03-01, 15:12

Nie kupuj pieczarkarni...

I zapytaj o cenę w MBSie - Dawid może coś ciekawego zaproponuje?

HansKloss - 2010-03-01, 15:18

Regency, lubię jak mówisz, żeby nie kupować pieczarkarni.... :)
Regency Sound - 2010-03-01, 15:20

No cóż... :mrgreen:

A teraz będzie można pracować na SD na pluginach z Waves - jak ktoś lubi pluginy.

adico - 2010-03-01, 15:46

Regency Sound napisał/a:
A teraz będzie można pracować na SD na pluginach z Waves - jak ktoś lubi pluginy.

a to ciekawe możesz przybliżyć temat?

Regency Sound - 2010-03-01, 15:50

http://www.digico.biz/doc...pOVvMLGMJ.shtml

Była prezentacja u producenta, laptop z pluginami spięty CAT5 ze stołem który je widzi. Realizator Linkin Park to prezentował.

HansKloss - 2010-03-01, 15:58

Pieczarkarnia od początku mogła pracować z pluginami protoolowymi, nie tylko Wavesa :)
Regency Sound - 2010-03-01, 15:59

Dlatego piszę że SD8 też już może - więc jest po równo :)

Bierz SD8 pókim dobry!!! :twisted:

adico - 2010-03-01, 22:34

A jednak chyba zostanę przy D1 trochę doprecyzowałem cenę :mrgreen: z sprzedającym ,a więc warto się poświęcić.
Chyba że została jeszcze opcja D5 troszkę więcej i ciężej :razz: ale już konkretnie.

Regency Sound - 2010-03-01, 22:36

Zależy jak bardzo doprecyzowałeś... Bez kontaktu z MBS nie kupuj - może zaproponują lepszą cenę.

Ale D1 to ślepa uliczka, niestety.

HansKloss - 2010-03-01, 22:38

adico napisał/a:
A jednak chyba zostanę przy D1 trochę doprecyzowałem cenę :mrgreen: z sprzedającym ,a więc warto się poświęcić.
Chyba że została jeszcze opcja D5 troszkę więcej i ciężej :razz: ale już konkretnie.

Na co Ci używka za taką kasę, skoro gwarancji na niego nie dostaniesz?

Regency Sound - 2010-03-01, 22:50

Bierz SD8 - będzie nas więcej.

Będziemy awangardą nagłośnienia.

I dostaniesz smycz i załatwię ci kubek.

adico - 2010-03-01, 22:54

Po paru latach użytkowania każdy stół nawet XL8 będzie bez gwarancji. Taka kolej rzeczy.
Wiadomo mamy taniej i ryzyko ,a kto nie ryzykuje ten nic niema...
A co do ceny to naprawdę dobra :mrgreen: lepszej nie dostane.
Co do ślepej uliczki. Ilu dziś kupuje M7CL PM5D nie mówiąc o analogach a to wszystko stare konstrukcje. A więc jakoś się tym nie martwię.

Regency Sound - 2010-03-01, 22:55

Ile urwałeś? Czy to tajemnica po grób?
adico - 2010-03-01, 22:56

Regency Sound napisał/a:
I dostaniesz smycz i załatwię ci kubek.

A jak wezmę SD7 to o dostanę ? :lol:

Regency Sound - 2010-03-01, 22:56

Wózek widłowy w gratisie...
adico - 2010-03-01, 23:00

Jak się nie mylę to SD8 jest kontabilna z D1(nie pogryzą się ta sama stajnia) :mrgreen: ,a wiec jeżeli będziesz potrzebował np. monitory to hmmm.....
Regency Sound - 2010-03-01, 23:04

Hmmm, nie wiem, nigdy nie próbowałem... Może kup SD8 24?
davids - 2010-03-02, 13:11

adico napisał/a:

Pozwolę się wtrącić, jako reprezentant Digico w Polsce.
Co do szacunku dla D1- jest on zrozumiały, natomiast jestem pewien, że SD8 w ciągu roku zdominuje większość riderów. Nowe oprogramowanie "overdrive" daje takiej jakości efekty i możliwości, że mam kilku klientów, którzy rozważają przejście z D1 na SD8.
Każdy nowy sprzęt, który wchodzi na rynek, potrzebuje trochę czasu, aby zdobyć go na tyle, żeby znaleźć się w riderach "poważnych kapel". (np.:V-DOSC zaczął pojawiać się w riderach po 6ciu latach od swoich narodzin:)
Teraz wszystko idzie troszkę szybciej, bo cyfrowo. Różnica pomiędzy seriami D i SD jest w technologii(FPGA- seriaSD, DSP-seriaD), co wiąże się z brzmieniem, możliwościami i ceną. Nowsza technologia ma więcej możliwości, jeśli mówimy o mocy obliczeniowej, co przekłada się na brzmienie- wielu klientów twierdzi, że nowe konsolety SD8 i 7 brzmią jeszcze lepiej od serii D. Jeden procesor FPGA jest tańszy niż 5 procesorów DSP. Dochodzi też kompatybilność z Wavesami.
Dla informacji podam, że nowy system D1 proponuję w cenach ok 160 brutto.(z rackiem i casem), a SD8 - za ok 115.
Mogę też zaproponować spotkanie z niezależnymi realizatorami, którzy pracują na tych stołach, żeby poznał Pan dogłębnie różnice pomiędzy tymi konsoletami.

Regency Sound - 2010-03-02, 13:24

davids napisał/a:
adico napisał/a:

Pozwolę się wtrącić, jako reprezentant Digico w Polsce.
Co do szacunku dla D1- jest on zrozumiały, natomiast jestem pewien, że SD8 w ciągu roku zdominuje większość riderów. Nowe oprogramowanie "overdrive" daje takiej jakości efekty i możliwości, że mam kilku klientów, którzy rozważają przejście z D1 na SD8.
Każdy nowy sprzęt, który wchodzi na rynek, potrzebuje trochę czasu, aby zdobyć go na tyle, żeby znaleźć się w riderach "poważnych kapel". (np.:V-DOSC zaczął pojawiać się w riderach po 6ciu latach od swoich narodzin:)
Teraz wszystko idzie troszkę szybciej, bo cyfrowo. Różnica pomiędzy seriami D i SD jest w technologii(FPGA- seriaSD, DSP-seriaD), co wiąże się z brzmieniem, możliwościami i ceną. Nowsza technologia ma więcej możliwości, jeśli mówimy o mocy obliczeniowej, co przekłada się na brzmienie- wielu klientów twierdzi, że nowe konsolety SD8 i 7 brzmią jeszcze lepiej od serii D. Jeden procesor FPGA jest tańszy niż 5 procesorów DSP. Dochodzi też kompatybilność z Wavesami.
Dla informacji podam, że nowy system D1 proponuję w cenach ok 160 brutto.(z rackiem i casem), a SD8 - za ok 115.
Mogę też zaproponować spotkanie z niezależnymi realizatorami, którzy pracują na tych stołach, żeby poznał Pan dogłębnie różnice pomiędzy tymi konsoletami.

Konsoletę kupuje się na lata, więc pozorne oszczędności mogą się zemścić. A sprzedawanie i kupowanie kolejnej to strata kasy i czasu...

PS. Witam kolegę Dawida w skromnych progach portalu i forum :)

HansKloss - 2010-03-02, 13:52

I ja toże witam kolegę Dawida :) temu to dać smyczę od razu, nie musi aspirować przez siedem lat :)
adico - 2010-03-02, 15:13

Musze jeszcze raz przeliczyc kasiure... :roll:
ciasteczkowypotwor - 2010-03-02, 16:17

davids, To ja też witam :)
qwerty67 - 2010-03-02, 16:31

No to ja też witam :)
A wracając do tematu to sądzę że kolega adico ma swój światopogląd i już dawno wiedział, że chce kupić D1, i wydaje mi się, że jak wiele ludzi chce usłyszeć, że to jest najlepsze i tyle, nie dopuszczając do siebie innych propozycji. Ale to tylko moje zdanie na które zapewne zaraz będzie FOcH.. ale cóż, wybacz ale takie odnoszę wrażenie i musiałem to napisać.

adico - 2010-03-02, 17:00

qwerty67 napisał/a:
A wracając do tematu to sądzę że kolega adico ma swój światopogląd i już dawno wiedział, że chce kupić D1, i wydaje mi się, że jak wiele ludzi chce usłyszeć, że to jest najlepsze i tyle, nie dopuszczając do siebie innych propozycji.

Eee nie będzie FOcHa.

Na samym początku rozważałem PM5D używke. Tylko jak dotknełem D1 to :o
Tj. tak ze jednym podoba się taki ,a innym znowu taki. Gdyby było inaczej to wiele marek przestałoby istniec.
Lecz teraz coraz bardziej zastanawiam się nad SD8. Ma troszkę przewagę i tego się nie da ukryć. Coraz nowszy soft i coraz lepsze możliwości.
Musze zobaczyć to w akcji...

dziub-dziub - 2010-03-02, 17:03

Pisz do Bossa on lubi pokazywać swoje zabawki :D
HansKloss - 2010-03-02, 17:48

Zobacz u kolegi davids'a - on dystrybuuje, wskaże miejsce i czas prezentacji. To przecież sprzedawanie stołu za parę złotych, nie bułek w piekarni :)
Regency Sound - 2010-03-02, 18:15

I znowu pijaństwo na magazynie... :mrgreen:

Ale oczywiście zapraszam w moje skromn progi.

sebosm - 2010-03-02, 20:41

http://allegro.pl/item943...n_2005_rok.html
a tu o wspomnianym wcześniej D1 :mrgreen:
czego to na allegro człowiek nie znajdzie :razz: tylko cena jakaś taka duża w porównaniu do SD8 :razz:

qwerty67 - 2010-03-03, 14:47

Muszę przyznać, że to chyba pierwsza taka aukcja na allegro...
tjakuszewicz - 2010-03-03, 14:57

qwerty67, Nie pierwsza. Co rusz się coś w tym guście pojawia od tego kolesia. to stoły, to liniówki...
ciasteczkowypotwor - 2010-03-03, 15:09

qwerty67, tjakuszewicz, Ten gość to firma sprowadzająca poleasingowe graty.
Regency Sound - 2010-03-03, 15:41

A wiadomo jak to z używkami bywa... To piwo, to nałogowy palacz realizator...
adico - 2010-03-03, 17:14

... troszkę dużo sobie dużo życzy za te graty ,ale każdy chce żyć :mrgreen:
Regency Sound - 2010-03-04, 12:18

Wyciąłem dwie strony offtopa :)

Więc kiedy się spodziewać kolegi na oblatywaniu stołu?